Rock konserine başkanlık helikopteriyle giden devlet başkanına tepki yağdı

Filipinler Devlet Başkanı Ferdinand Marcos Jr.’ın ünlü İngiliz rock grubu Coldplay’in başkent Manlia’da verdiği konsere başkanlık helikopteriyle gitmesi tepkilere yol açtı.

Askeri yetkililer, binlerce kişinin konsere akın etmesi nedeniyle trafiğin durma noktasına geldiğini, bu durumun devlet başkanının güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle başkanlık uçağının havalandığını bildirdi. Ancak bu açıklama, sosyal medyadaki tepkileri engellemedi.

Birçok kişi, konutu konser alanından arabayla 40 dakika uzaklıkta bulunan Marcos ve eşinin Coldplay’i dinlemek için helikopterle havalanarak halkın vergilerini boşa harcadığını savundu. Sosyal medyaya akın eden Filipinliler, halkın konser alanına gitmek için metroyla en az 2 saat yolculuk yapmak zorunda kaldığına dikkat çekti.

Birçok kullanıcı, devlet başkanının resmi araçları kişisel ihtiyaçları için kullanamayacğını vurgulayarak “O helikopterin parası bizim cebimizden ödeniyor” dedi.

Manila metrosu dünyanın en yavaş metro hatlarından biri olarak görülüyor. Coldplay solisti Chris Martin de cumartesi günü verdikleri konserde metroyla zor şartlarda kendilerini izlemeye gelen Filipinli hayranlarına teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir