Eskişehir Tren Garı Nerede? Telefon Numarası, Bilet Fiyatları, Sefer Saatleri Ve Yol Tarifi

Eskişehir tren garı İstanbul – Ankara demir yolu hattı bulunan bir istasyon olarak tren ve hızlı tren seferlerinde kullanılan bir durak olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda ilk kalkış ve son durak olarak da hizmet vermektedir. 

Eskişehir Tren Garı Nerede?

Eskişehir Önemli bir kentimiz olarak iç Anadolu bölgesinde yer almaktadır. Önemli bir öğrenci kenti olan Eskişehir aynı zamanda doğal ve tarihi zenginlikleri ile de dikkat çekmektedir. Eskişehir her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Ayrıca yüzbinlerce öğrenci ve ailesi de demiryolunu kullanarak Eskişehir’ i ziyaret etmektedir. 

Eskişehir tren garı Tepebaşı mahallesine bağlı Hoşnudiye semtinde İstasyon caddesinde bulunan TCDD binasında faaliyet göstermektedir. Eskişehir tren garı ilk olarak 1955 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Gar yerleşkesi içerisinde TCDD müzesi ve eğitim alanı da bulunmaktadır. Eskişehir tren garından her gün aynı saatlerde olmak üzere 40’ın üzerinde sefer düzenlenmektedir. 

Eskişehir Tren Garı Telefon Numarası

Eskişehir tren garı günün 24 saati açık olarak faaliyet göstermektedir. Eskişehir kalkışlı yada Eskişehir duraklı tren seferlerine bilet almak için gar içerisinde bulunan gişeler, TCDD e bilet sistemi ve gara ait olan 0222 225 55 55 numaralı telefon numarası kullanılabilmektedir. Ayrıca tren seferleri ve gar hakkında bilgi almak içinde iletişim numarası kullanılabilmektedir. 

Eskişehir Tren Garı Bilet Fiyatları

Eskişehir tren garını kullanarak İstanbul, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, İzmir ve Konya gibi şehirlere demir yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Eskişehir tren garı İstanbul – Ankara hızlı tren güzergahında yer almaktadır.

Ayrıca normal tren seferleri de gardan yapılmaktadır. Eskişehir tren garı bilet fiyatları sefer ve güzergah bilgileri ile tercih edilen ulaşım seçeneğine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak bilet fiyatlarının düşük olması nedeni ile de sıklıkla tercih edilmektedir. 

Eskişehir Sefer Saatleri ve Yol Tarifi

Eskişehir bulunduğu konum itibari ile hem karayolu hem de demir yolu ile ulaşımlarda bir çok şehrin güzergahları içinde kesişim noktasında yer almaktadır. Eskişehir tren garı bulunduğu konum itibariyle İstanbul – Ankara hızlı tren güzergahında yer almaktadır bu sayede de gardan her gün bir çok farklı sefer düzenlenmektedir. 

Eskişehir hızlı tren seferleri her gün aynı saatlerde olmak üzere günde 37 farklı sefer şeklinde düzenlenmektedir. Bu seferlerden ilk sefer 06:15 ‘te Ankara varışlı başlamaktadır. Son sefer ise yine Ankara varışlı olarak 22:11 de düzenlenmektedir. Diğer Eskişehir tren seferleri ise;

17:45 Eskişehir – Afyon

09:20 Eskişehir – Kütahya

15:00 Eskişehir – Kütahya

20:00 Eskişehir – Tavşanlı

01:03 Ankara ekspresi

04:00 Ankara ekspresi

04:48 İzmir mavi tren

11:10 Pamukkale ekspresi

13:50 Ege ekspresi

23:16 İzmir Mavi Tren 

olarak düzenlenmektedir. Seferler ile ilgili bilgiler ve değişiklikler için Eskişehir tren garına ulaşım sağlanabilmektedir. 

Eskişehir konum itibari ile merkezi bir yerde olması sebebiyle şehrin birçok farklı noktasından rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilecek şekildedir. Eskişehir tren garına 54S, 999S, 51K, 58S, 19, 23, 50S, 53S, 16, 26, 29, 4 numaralı şehir içi otobüsler ile ulaşılabilmektedir.

Ulaşımın daha rahat sağlanabilmesi için direkt olarak 54S nolu otobüsün kullanılması daha uygun olmaktadır. Otobüs haricinde direkt olarak olmasa da tramway ile de ulaşım sağlanabilmektedir. İsmet İnönü ya da Bağlar tramway duraklarını kullanarak gara ulaşım sağlanabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir