AKP milletvekili Hulki Cevizoğlu’ndan “çömelme” açıklaması: 42 yıldır medya insanıyım, fotoğraf karesine girme sıkıntım hiç olmadı

AKP İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu, 6 bin 992 yeni polis memurunun göreve başlaması ve bin 573 yeni aracın hizmete alımı için düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘la birlikte çekilecek fotoğraf esnasında yere çömelmesiyle ilgili yapılan yorumlara tepki gösterdi.

Arkadaki polislere yer açmak için çömeldiğini söyleyen Cevizoğlu, “42 Yıldır medya insanıyım. Kamera ve fotoğraf karesine girme sıkıntım hiç olmadı” dedi.

VİDEO – Hulki Cevizoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’la aynı karede yer alma çabaları

Cevizoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Önce, vatan savunmasına ve halk güvenliğine yeni katılan polislerimizin ayağına taş değmesin diye dua ettik. Sonra toplu fotoğraf çekimi için onlarca kişi birikti. Ben değil, bu insanların kadraja girmesi için, onlara yer açmak ‘ikinci sırayı oluşturmak’ için yere çöktüm. 42 yıldır medya insanıyım. Kamera ve fotoğraf karesine girme sıkıntım hiç olmadı.

Ancak, yapılmak istenen çok açık. Toplumun zihnini bulandırmak, ‘Hulki Cevizoğlu Erdoğan’la aynı karede olmak için yere çöktü’ diye yansıtmak. Bu, hem benim hem de Erdoğan’ın kişiliklerine yapılmış bir hakarettir.

O fotoğraftaki asıl amaç, polislerimizin yeni görevlerine hayırlı olsun demekti. Bu fotoğrafı böyle çarpıtarak toplumu kutuplaştırmaya çalışanları kınıyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir